Wizyta stacjonarna – krok po kroku

Jak zapisać się na wizytę

Jest to bardzo proste i możesz skorzystać z dowolnie wybranej przez siebie metody

Przygotowanie do pierwszej wizyty

Aby jak najwięcej skorzystać z wizyty u dietetyka, warto przestrzegać kilku zasad przed przyjściem na wizytę.

Każda wizyta składa się z wywiadu dietetycznego, do którego warto się przygotować wcześniej. Jedną z podstawowych kwestii tam poruszanych są zwyczajowe nawyki żywieniowe. Może nie wydawać się to problemem, jednak często trudno jest sobie przypomnieć, jak wygląda nasz codzienny jadłospis i co jadło się dzień wcześniej na śniadanie. Przed wizytą najlepiej zastanowić się i przypomnieć sobie lub zapisać co zazwyczaj jemy o danej porze dnia, aby dietetyk łatwiej mógł wykryć problem i zidentyfikować Państwa upodobania kulinarne.

Wiele leków wchodzi w interakcje z żywnością, dlatego warto przed wizytą przypomnieć sobie nazwy i dawki przyjmowanych leków. Aby dieta była skuteczna i bezpieczna, mile widziane jest przyniesienie ostatnich badań krwi (morfologii) i innych badań laboratoryjnych. Analizator składu ciała, jak każde urządzenie pomiarowe, wymaga odpowiednich warunków, aby wykonywany przez niego test wypadł wiarygodnie. Przygotowując się do badania, warto powstrzymać się od picia na godzinę i jedzenia na trzy godzinny przed konsultacją. Nie zaleca się również trenowania w dniu przechodzenia analizy. Z analizatora nie powinny korzystać chorzy na epilepsję, kobiety w ciąży i osoby z rozrusznikiem serca lub metalowymi implantami. Ponieważ badanie odbywa się bez butów i skarpet, warto ubrać się w taki sposób, aby łatwo można było je zdjąć.

Przebieg pierwszej wizyty

Zebranie odpowiedniego wywiadu jest pierwszym dużym krokiem do sukcesu. Szczegółowa ankieta zawiera niezbędne pytania na temat Państwa nawyków żywieniowych, stanu zdrowia, trybu życia, rodzaju pracy, celu wizyty, oraz lubianych i nielubianych produktów. Etap ten umożliwia odpowiednie dopasowanie terapii dietetycznej zarówno do schorzeń, celów, jak i osobistych preferencji żywieniowych każdego Klienta.

Sama masa ciała to za mało, dlatego oferujemy Państwu pomiar składu ciała na profesjonalnym analizatorze firmy Tanita. Dzięki temu otrzymają Państwo informacje na temat zawartości tkanki tłuszczowej, mięśni, wody i kości w swoim organizmie, poznają poziom niebezpiecznej dla zdrowia trzewnej tkanki tłuszczowej, wiek metaboliczny, BMI i dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Pomiar trwa kilka sekund i polega na stanięciu bosymi stopami na analizatorze przypominającym zwyczajną wagę łazienkową. Po zakończonym badaniu otrzymają Państwo wyniki pomiarów wraz z przedstawionymi graficznie wartościami referencyjnymi, a dietetyk przeanalizuje i omówi otrzymane dane.

Aby wspomóc analizę i wyciągać bardziej kompleksowe wnioski, wykonujemy także pomiary obwodów ciała, które pozwalają obliczyć wskaźnik otyłości brzusznej oraz najcelniej opisują postępy diety. Idealnie sprawdzają się również przy budowaniu masy mięśniowej, gdyż w takim przypadku zmierzymy również Państwa obwody w innych, strategicznych miejscach. Dzięki precyzyjnemu pomiarowi na naszym medycznym wzrostomierzu, nie muszą również martwić się Państwo o zapamiętanie wartości swojego wzrostu.

Dopiero po kompleksowym przebadaniu i wykonaniu rzetelnego wywiadu, możliwe jest przejście do dalszej części wizyty, w której dietetyk pomoże Państwu rozwiązać wszystkie żywieniowe problemy.

Jadłospis i materiały

W trosce o dobre wyniki naszych Pacjentów, nie korzystamy z gotowych schematów jadłospisów, a każdy z nich przygotowujemy zgodnie z Państwa potrzebami i wymaganiami. Dlatego na ułożenie indywidualnego planu żywienia, dajemy sobie 7 dni. To co nas wyróżnia, to duża swoboda w stosowaniu naszych przepisów, co sprawia, że nie jest konieczne wykupowanie nowych planów na każdej wizycie. Gotowy jadłospis mogą otrzymać Państwo w wersji elektronicznej poprzez wiadomość e-mail lub fizycznej do odbioru w gabinecie. Będzie on również dostępny na Państwa koncie w aplikacji mobilnej, dzięki czemu będą go mieć Państwo zawsze w zasięgu ręki.

Czas oczekiwania na jadłospis wypełnią każdemu z Państwa indywidualnie dobrane materiały edukacyjne. Są one źródłem wiedzy o zdrowym odżywianiu, żywieniu w Państwa jednostkach chorobowych czy ulubionych sportach. Dzięki nim, przekazane na wizycie zalecenia, będą usystematyzowane i zebrane razem.
UMÓW KONSULTACJĘ!